خرید نوار سنباده

خرید نوار سنباده

خرید نوار سنباده

خرید نوار سنباده، از جمله کار هایی به شمار می آید که باید در زمان استفاده از دستگاه سنباده نواری آن را انجام دهید. اما لازم است بدانید که باید پیش از هر چیزی با سنباده های نواری و مدل های مختلفی که از آن در بازار موجود می باشد آشنا شوید تا بتوانید در زمان خرید سنباده نواری، نوع مناسبی را برای کار خود انتخاب کنید.

در این مطلب تهران پولیش تصمیم دارد  به صورت کامل در مورد انواع مختلف سنباده های نواری برای شما توضیح دهد و نکاتی را در زمان خرید آن به شما گوشزد کند. با ما همراه باشید.

سنباده نواری چیست و چه کاربردی دارد؟

سنباده نواری (سمباده نواری) که با نام abrasive belt نیز شناخته می شود، جزو یکی از کاربردی ترین و پر استفاده ترین ابزار آلات به شمار می آید که در صنایع مختلف از جمله شیر آلات بهداشتی، ساخت قطعات آلومینیومی، یراق آلات، دستگیره، قطعه سازی خودرو و… کاربرد دارد.

سنباده های نواری در واقع خانواده ای از سنباده ها می باشند که به صورت کمربند شکل یا همان فرم تسمه، دو سر آن به یکدیگر اتصال پیدا می کند و بر روی دستگاه سنباده نواری نصب می شود. ابعاد و اندازه های مختلفی از سنباده های در بازار موجود است که بسیاری از آن ها بر اساس نیاز مشتری و به صورت سفارشی تولید می شوند.

از سایر کاربرد های سنباده های نواری می توان به سنباده زنی و صیقل دادن سطوح مختلف اعم از فلزات آهنی و غیر آهنی (برنج، مس و…) چوب، چرم، استیل ضد زنگ، استیل نرم، چدن، آلومینیوم، تیتانیوم، آلیاژ های متخلخل، مواد پلاستیکی و سنگ مرمر، شیشه، کریستال، سطوح سخت و دارای منحنی و… اشاره نمود.

بیشتر بخوانید  رنگ پودری سنباده

سنباده های نواری تا به امروز توانسته اند جایگزین مناسبی برای سنگ های ساینده کارگاهی محصوب شوند. از مهم ترین ویژگی های سنباده های نواری می توان به سطح تماس زیاد، تنوع در ذرات و رنج کامل دانه بندی اشاره نمود.

خرید نوار سنباده
خرید نوار سنباده از تهران پولیش

سنباده های نواری چگونه تولید می شوند؟

سنباده های نواری به طور کلی در 7 مرحله تولید می شوند. که در ادامه به صورت کامل به شرح آن خواهیم پرداخت.

در مرحله ابتدایی، طول مورد نیاز از سنباده برش می خورد. پس از آن لبه های سنباده با دستگاه های ساب زن برداشته می شوند. سپس چسب دو جزیی که به خوبی با هم ترکیب شده اند، بر روی لبه های سنباده اسپری می شود.

در مرحله چهارم لبه های سنباده، با کمک نوار پی وی سی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در مرحله بعد لبه های چسبانده شده توسط پرس پنوماتیک تحت فشار قرار می گیرد. حال باید عرض مورد نیاز از سنباده برش بخورد و پس از آن و در مرحله آخر در کنار یکدیگر قرار گرفته و سپس با رعایت اصول، بسته بندی شوند.

چه عواملی بر روی قیمت نوار سنباده تاثیر گذار می باشد؟

طول و عرض تسمه (نوار سنباده) از جمله مواردی می باشد که می تواند بر روی قیمت سنباده نواری تاثیر بگذارد. البته لازم است بدانید که جنس دانه های سنباده نواری از موثر ترین عوامل تاثیر گذار می باشد.

پس از آن می توانیم به گرید و یا دانه بندی (زبری و نرمی) سنباده های نواری اشاره کنیم. چرا که هر چه از زبری بیش تری برخوردار باشد، هزینه بیش تری را باید برای خرید آن پرداخت کنید. پارچه پشت سنباده نواری، نیز هر چه مرغوب تر باشد، سنباده های نواری از قیمت بیش تری برخوردار خواهند بود.

بیشتر بخوانید  دستگاه سنباده زنی و پرداخت استیل

به همین خاطر پیش از این که اقدام به خرید سنباده نواری کنید، حتما قطعه ای که می خواهید آن را سنباده زنی کنید، در نظر بگیرید و به طور کامل بررسی کنید تا نوع مناسبی از سنباده های نواری را خریداری کنید. شما می توانید در این زمینه از مشاورین تهران پولیش کمک بگیرید.

خرید نوار سنباده
چه عواملی بر روی قیمت خرید نوار سنباده تاثیر گذار می باشد؟

از سنباده نواری چگونه استفاده کنیم؟

حال که به طور کامل با سنباده نواری و همین طور مدل های مختلف آن با گرید های متنوع آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا به صورت کامل نکاتی را در مورد استفاده از آن بدانید.

  • در زمان روشن بودن دستگاه سنباده نواوری و استفاده از آن، تحت هیچ شرایطی به آن فشار وارد نکنید و اجازه دهید تا فرآیند سنباده زنی خودش آغاز شود.
  • در زمان سنباده زنی، حتما به آرامی بر روی قطعه حرکت کنید. حتما بخشی از قطعه ای پیش تر سنباده زدید را با قطعه جدید در هنگام سنباده زنی درگیر کنید تا سطحی صاف و هموار به شما تحویل داده شود.
  • در صورتی که عملیات سنباده زنی به مراحل آخر خود رسیده است، توجه داشته باشید که دستگاه از روی قطعه جدا نشده و به روی زمین نیفتد.
  • برای این که سیم دستگاه سنباده نواری در زمان کار برایتان دست و پا گیر نباشد، می توانید در زمان استفاده از دستگاه، آن را بر روی شانه های خود قرار دهید.
  • حتما قطعه ای که ان را سنباده زنی می کنید، به خوبی در جای خود محکم کنید تا در زمان سنباده زنی از جای در نیاید و حادثه ساز نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *