مراحل تولید سنباده نواری

مراحل تولید سنباده نواری

مراحل تولید سنباده نواری

مراحل تولید سنباده نواری شامل تهیه مواد اولیه و متریال تا در نظر گرفتن استاندارد های مختلف می باشد. در ادامه به صورت مفصل مراحل تهیه و تولید سنباده های نواری را تهران پولیش برای شما شرح خواهد داد. با ما همراه باشید.

برای ساخت سنباده های نواری چه مواد اولیه ای نیاز می باشد؟

برای ساخت سنباده های نواری از ذرات ساینده که با نام گریت شناخته می شود، به مقدار فراوان استفاده می شود. ذرات ساینده بسیاری در یک قطعه سنباده نواری وجود دارد. چرا که هدف از استفاده از سنباده، ایجاد اصطکاک می باشد.

شما با کشیدن سنباده بر روی چوب و سطح فلز نواقص را از بین می بریدو سطح کار را صاف و صیقلی می کنید. جالب است بدانید که یک جسم سخت بهتر و بیش تر می تواند اجسام سخت دیگر را صیقل دهد و صاف نماید.

البته لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که باید جنس ساینده از جنس جسمی که ساییده می شود، سخت تر باشد.

کاغذ سنباده در بیش تر مواقع از کاغذ درست نمی شود. بلکه از پارچه هایی که شبیه به پلی کربنات هستند، تهیه می شود. پارچه ها در داخل ماشینی که اهرم های چاپ دارند، قرار می گیرند. مشخصات سنباده های نواری که شامل درجه زبری، ماه و سال تولید، کد و یا عنوان سنباده و نام و لوگوی تولید کننده، توسط این اهرم ها بر روی پارچه سنباده حک می شود.

پارچه سنباده از زیر اهرم های پرس دستگاه چاپ عبور داده می شود. در همین زمان، رزین (چسب حرارتی) به قسمت چاپ نشده پارچه اضافه می گردد. رزین های متفاوتی برای ساخت سنباده های نواری مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید  پوشش های پودری سنباده ای

اما دو نوع رزین اوره برای سنباده های دستی و رزین فنلیک برای سنباده های ماشینی، جزو متداول ترین رزین ها برای تهیه سنباده های نواری می باشند.

پس از این که رزین بر روی طرف چاپ نشده پارچه اضافه شد، با استفاده از سیستم های کامپیوتری تراکم پوشش اندازه گیری خواهد شد. در این صورت میزان درست مواد به کار گرفته شده در ساخت سنباده نواری مورد تایید قرار بگیرد.

مراحل تولید سنباده نواری
مواد اولیه و مراحل تولید سنباده نواری

نصب ذرات ساینده بر روی پارچه

در این مرحله از تولید سنباده های نواری، پارچه ها به محلی برای رنگ کاری الکترواستاتیک برده می شوند. محیط این طبقه به قدری گرم و مرطوب می باشد که برای اعمال چسب بر روی پارچه بسیار مناسب است.

دانه های ساینده به پارچه اضافه می شوند برای سنباده های مختلف از درجه زبری های متفاوت یا گریت های متفاوت استفاده می گردد. به طور مثال بسیاری از سنباده های دستی با استفاده از گارنت و یا اکسید آلومینیوم ساخته می شوند.

درجه زبری و یا نرمی یک سنباده از روی گریت آن ها مشخص می گردد. گریت در واقع به صورت اعدادی که در قسمت پارچه ای سنباده چاپ شده اند، مشخص می شوند. سنباده های نرم با اعداد بزرگ تر و سنباده های زبر با اعداد کوچک تر نمایش داده می شوند.

این گریت ها بر روی یک تسمه نقاله ریخته می شوند، سپس تسمه نقاله دانه ها را در قسمت زیرین پارچه که در حال حرکت می باشد، جا به جا می کند.

الکتریسیته ای محیط الکترواستاتیک دارد، باعث ایجاد یک طوفان شن کوچک می شود. به همین خاطر گریت ها شارژ استاتیک می گردند. بدین صورت که قسمت های سنگین تر و متراکم تر گریت ها به چسب رزین چسبیده و قسمت های تیزتر رو به بیرون قرار می گیرند.

از این رو ترتیب دانه های ساینده که در هوا معلق می مانند، به سطح چسبناک پارچه چسبیده و محکم می گردند.

بیشتر بخوانید  دستگاه سنباده نواری

آزمایش فرمولاسیون سنباده

در مرحله بعد، یک تکنسین برای نمونه، قسمتی از کاغذ سنباده را جداکرده و لایه ها را از یکدیگر جدا می کند. سپس سه برش مختلف و متفاوت می زند: یکی برش از قسمت پارچه، یپ برش از قسمت پارچه پوشش چسب دار و یک برش از دانه های ساینده و پارچه چسب دار.

هر قسمت به صورت جداگانه وزن شده و مورد بررسی قرار می گیرند تا از به کار گیری فرمولاسیون اطمینان خاطر کسب کنند. لازم است بدانید که گریت سنباده ها زیر میکروسکوپ بررسی می گردند تا یکدست بودن سطح ساینده تایید شود.

هر آن چه که از محصول باقی مانده است و در خط تولید موجود می باشد، پس از تایید گرفتن از سوی تکنسین، وارد یک کوره 91 متری شده تا به مقدار کافی در معرض حرارت قرار بگیرند. بخش های حرارتی مختلفی در این کوره تعبیه شده اند که هر کدام از قبلی داغ تر می باشند.

این گرما باعث می شود تا دانه های ساینده بر روی سطح چسبنده محکم تر شوند و رزین به خوبی خشک شود. لازم است بدانید که در این مرحله سنباده های نواری به مقدار کافی زبر هستند اما هنوز آماده برای مصرف نشده اند.

سنباده های نواری نهایی چگونه آماده سازی می شوند؟

در این مرحله پوشش دوم رزین به سطح ساینده اضافه می شود تا دانه های ساینده بر روی پارچه محکم شوند. همین مسئله باعث طولانی تر شدن عمر سنباده های نواری می شود.

لایه دوم رزین باعث می شود تا سنباده انعطاف لازم را نداشته باشد. هم چنین سنباده وارد دستگاهی به نام فلکسر می شود. در داخل این دستگاه از غلتک هایی استفاده شده است که باعث شل کردن رزین بدون ریختن و جدا شدن گریت ها از روی رزین می شوند. در آخر این دستگاه سنباده نواری منعطف را به بیرون خواهد داد.

پس از خروج سنباده های نواری از دستگاه، آن ها به صورت رول های بزرگ انبار می شوند. تا بعدا به اندازه های مختلف برش بخورند.

مراحل تولید سنباده نواری
مراحل تولید سنباده نواری در تهران پولیشمراحل تولید سنباده نواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *